Цікаво як з'явився гіпсокартон? Хто перший і коли почав його робити, і використовувати?

Основа ГКЛ - гіпс, тому подивимось, звідки цей матеріал.

Це камінь природного походження, утворився приблизно 150 000 000 років тому, в результаті океанічних випарів.
Ще в Давньому Єгипті гіпс використовували для оздоблення стін в гробницях. Єгиптяни були впевнені в довговічності матеріалу. І вони мали рацію: піраміди і досі стоять, а всередині цих будівель збереглися стародавні настінні фрески.

Гіпс широко застосовували і стародавні греки- вони називали його «гіпсус» - «киплячий камінь». Саме від грецької цивілізації, разом з іншими її досягненнями, цей матеріал «перекочував» до римлян. І вже від них, в п'ятнадцятому столітті, про гіпс дізналася нарешті і Європа. Тоді левова його частка добувалася у Франції (район сучасного Монмартра).
Саме в ті часи гіпс починає широко використовуватися при проведенні як зовнішньої, так і внутрішньої обробки будівель різного призначення.

Зараз гіпс є в промисловій сфері, будівельній.


Вперше технологію з виробництва гіпсокартону «випробував» уродженець Сполучених Штатів Август Саккет. У 1894 році йому був виданий патент на абсолютно новий будматеріал - лист товщиною 5 мм: десять паперових шарів, склеєних за допомогою гіпсу.
З початку двадцятого століття цей винахід вдосконалюється Стефаном Келлі - він запатентовує лист, що складається з гіпсового сердечника і двох шарів картону.
Трохи пізніше Кларес Утцманн винайшов загорнутий край.

Батьківщиною першої в історії фабрики (відкрита в 1917 році) з виробництва гіпсокартону в Європі стає Англія. Незабаром виробництво листів з гіпсокартону починається і в Німеччині.

У 1932 році два брата - Альфонс і Карл Кнауф створюють власну компанію, якій судилося в майбутньому отримати всесвітню славу. Гіпсокартонні листи сучасного типу «Knauf" випускають з 1958 року.

                                                                                                                         

 

На рік раніше, продукцію такого ж зразка запускає у виробництво шведська фірма «Гіпрок».

У наш час виробників гіпсокартону стає все більше, продукція якісніше, виробництво сучасніше.

Однією з таких компаній ми співпрацюємо, ми є дилерами Siniat.

Siniat є частиною Etex Group, глобального концерну з виробництва та продажу будівельних матеріалів, що має філіали по всій Європі, Африці і Південній Америці.
Компанія Siniat була заснована у 2012 році, коли група компаній Etex придбала гіпсокартоний дивізіон LaFarge. Siniat має 35 заводів по всій Європі та на Близькому Сході, де працюють понад 3300 співробітників.

Гіпсокартон Plato - це висока якість, широкий вибір та надійність.