Без герметиків неможливо уявити життя сучасної людини.

Ця продукція застосовується в домашньому господарстві, ЖКГ, будівництві, машинобудуванні та в космічній галузі. Прабатько герметика - природний клей, подолав сотні сходинок еволюції. В різних частинах світу вчені археологи виявили багато знахідок, які говорять про те, що клей з природних компонентів люди використовували ще в доісторичний період.

За допомогою в'язкої маси на основі деревних смол, бджолиного воску, виварених кісток риб і тварин, людина склеювала знаряддя праці і полювання, лагодила предмети одягу та посуд, будувала житло, плоти, а потім і кораблі.

Під час розкопок в печері Сібуду (ПАР), були знайдені стародавні прикраси і предмети побуту, доісторичну зброю і будівельний інструмент- епохи раннього і середнього палеоліту. Особливо зацікавило вчених знаряддя праці з дерев'яним рукоятям кам'яним рубило, яке кріпилося до основи за допомогою маси червоного кольору. Дослідження показало, що до складу маси входила смола акації (камедь) і охра. Ця суміш утворювала в'язку речовину і таким чином з’являвся природний клей.

Археологічні знахідки пізніх періодів розповідають про використання клею єгиптянами і древніми греками, племенами Майя і індонезійськими аборигенами.
В гробниці фараона Тутанхамона були виявлені дерев'яні смоли, бджолиний віск і клей тваринного походження. Цей «набір» став би в нагоді правителю в потойбічному світі для виготовлення прикрас з дерева, каміння, слонової кістки. 

Артефакти Стародавньої Греції та Стародавнього Риму свідчать про використання асфальту і смоли для склеювання посуду, будівництва веж і житлових будинків, ремонту суден. Греки і римляни варили клей не тільки з рослинних компонентів. Відомо, що їх «рецепт» включав курячі яйця, коров'яче і козинне молоко, кров тварин, овочі, зерно і навіть сир. Трохи пізніше на основі цієї маси, додавши вапна і вулканічного попелу, греки отримали щось подібне на цемент для облицювання будівель.

На Русі клей отримували, виварюючи риб'ячу тельбуху, кістки і луску. Всі компоненти складали в великий чан, заливали водою і варили кілька годин до загустіння. Потім знімали з вогню і давали масі настоятися.

Промислове виробництво клею:

Перший завод з виробництва клею був відкритий в Голландії, в 1690 році. Готували його з рослинних екстрактів. Пізніше, в Великобританії, заснували завод з виробництва риб'ячого клею. Рецепт його запантетовали господарі заводу і довгі роки були монополістами.

У 19 столітті в Німеччині і Швейцарії відкрилися підприємства з виготовлення клею на основі казеїну. Ближче до 20-го казеїновий клей запантетовали в Штатах і заснували його найбільше на той момент виробництво.

21 століття докорінно змінило і розширило сферу застосування клею і речовин (гелів). Сполучні і ущільнюючі матеріали стали доступні простому споживачеві, а не тільки професіоналові.